Namaste! – Joga Wrocław

Zwykły wpis

Namaste!

Sanskryt jest niezwykle pojemnym językiem i jedno sanskryckie słowo tłumaczyć nieraz trzeba jako całe zdanie. Tak też jest w przypadku silnie związanego z jogą „namaste”. Oznacza ono w wolnym tłumaczeniu: „Kiedy światło, które jest we mnie, widzi światło, które jest w tobie, uświadamiamy sobie, że jesteśmy jednością”. Dosłownie „namaste” oznacza: „nama” – łuk, „as” – ja, „te” – ty, czyli „celuję do ciebie”. To pokłon, który oddajemy drugiej osobie. „Namaste” słyszycie pewnie po każdej lekcji jogi. Nauczyciel w ten sposób chce okazać Wam szacunek i respekt. Jest to też moment, w którym energetycznie chcemy być jak najbliżej siebie.
Słowu towarzyszy często gest andźali – półukłon w kierunku osoby, do której mówimy z dłońmi złożonymi na wysokości serca, palcami w kierunku głowy. Jednak już sam gest wystarczy i w Indiach byłby on doskonale zrozumiały.
„Namaste” wypowiadamy z uwagą skierowaną do drugiej osoby. Słowem i gestem chcemy wyrazić podziękowanie i pozdrowienie oraz przez choćby ułamek sekundy poczuć z nią energetyczną bliskość.

autor:  Bikyasa Joga Wrocław

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s