Związek z jogą

Zwykły wpis

Podczas praktyki jogi budujemy relację z naszym ciałem w ten sam sposób, w jaki tworzymy ją z innymi ludźmi: przez słuchanie. (Julie Shaarup)

Twoje ciało jest Twoim najlepszym nauczycielem. Jeśli go nie słuchasz, nie nawiązujesz z nim dialogu, nie dziw się, że nie jest Ci „posłuszne”.  Kiedy decydujesz się stanąć na macie, często ze zdziwieniem odkrywasz, że nic nie wiesz o swoim własnym ciele. Że Ty i ono żyjecie zupełnie obok siebie.

Joga jest najskuteczniejszym znanym mi sposobem na unię pomiędzy umysłem a ciałem. Jednoczy, integruje, pomaga poznać siebie, swoje możliwości, ograniczenia. Praktykowana regularnie i z zaangażowaniem sprawia, że niemożliwe staje się codziennością. Joga uczy kształtować uważność i bierność umysłu jednocześnie. Uważność jest nam potrzebna, żeby unikać kontuzji, żeby utrzymywać odpowiednie zaangażowanie ciała w praktykę. Bierność umysłu ma nas „chronić” od niepotrzebnych myśli, od odłączania się umysłu od ciała. Umysł ma pozostać bierny, ale obecny. Obok oddechu zdaje się to być najtrudniejszą lekcją, jaką daje nam joga.

autor:  Bikyasa Joga Wrocław

<a href=”http://www.sznurkownia.pl&#8221; onclick=”this.target=’_blank'”><img style=”border:0px” width=”120px” height=”60px” src=”http://www.sznurkownia.prohost.pl/client_pics/sznurkownia_120x60.jpg&#8221; title=”Samodzielne pozycjonowanie stron” alt=”Samodzielne pozycjonowanie stron”></a>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s